Ээлжит хичээлий хөтөлбөр №1
1. Сэдэв: Функц
2. Цаг : 40 минут
3. Хамрах хүрээ:Ерөнхий Боловсролын 10-р ангид үзнэ
4. Хэрэгцээ: Тоон функц ба давхар цункцийн ялгааг таниж түүнтэй холбоотой бодлогыг бодож хэрэглэж сурах
5. Зорилго: Функц түүний ангиллыг мэдэж ялган таниж томъёо ашиглан бодлого бодож сурах
6. Зорилт: Тоон ба давхар функцийн ялгааг таних ба бодлого бодож сурах
- Тэгш ба сондгой цункцийн ялгааг таних ба бодлого бодож сурах
- Тэгш ба сондгой цункцийн чанаруудыг мэдэх хэрэглэж сурах
- Өсөх ба буурах функцийг мэдэх ялган таних
- Ямар үед өсөж ямар үед буурдагийг нь мэдэх
- Фцнкцтэй холбоотой бодлогийг бодож чаддаг байх
7. Агуулга:
Судлагдахуун | Ур ухаан |
- Тоон ба давхар функцийг таниулах - Тэгш ба сонлгой функцийг таниулж ойлгуулах - Оновчтой аргаар бодлого бодох - Ямар үед тэгш ямар үед сондгой байдгийг мэдэх - Өсөх ба буурах функцийг таниулж ойлгуулах - Ямар үед өсдөг функц - Ямар үед буурдаг функц болохыг ялган таних - Тэгш ба сондгой функцийн чанарыг таниж чаддаг байх | - Тоон ба давхар функцийг танидаг байх - Тэгш ба сонлгой функцийг таниж ойлгож авсан байх - Оновчтой аргаар бодлого боддог байх - Ямар үед тэгш ямар үед сондгойг мэддэг байх - Өсөх ба буурах функцийг ялган танидаг байх - Ямар үед өсдөг функц - Ямар үед буурдаг функц болохыг ялгаж чаддаг байх - Тэгш ба сондгой функцийн чанаруудыг ялган таниж чаддаг байх |
8. Арга зүй:
| Багшийн үйл ажиллагаа | Сурагчын үйл ажиллагаа | Хугацаа |
Сэдэлжүүлэх үйлийн баримжааг ялган таниулах | Дарааллын хязгаар дээр сэдэлжүүлж өмнө үзсэн хичээлийн тухай асууж сэдэлжүүлж таниулж мэдлэг бүтээлгэх функцийн тодорхойлолтууд болон чанаруудыг таниулж тэгш ба сондгойг мэдэж мөн өсөх ба буурах функцийг ялган таниулах | Сурагчид асуултанд хариулж өөрт хэрэгтэй зүйлээ тэмдэглэж авах ба өөрсдөө мэдлэг бүтээх функцийг таниж тэгш ба сондгойг ялгах өсөх буурах завсрыг олж чаддаг болох бодлого бодож оновчтой аргийг сонгох | 5 минут |
Шинэ мэдлэг эзэишүүлэх | Тоон функц ба давхар тэгш ба сондгой өсөх ба буурах функцийг ойлгуулж бодлого бодуулах ялгааг нь танин мэдүүлэх жишээ бодлого бодож өгөх жишээ нь тодорхойлогдох мужийг ол | Танил ба танил бус орчинд бодлого бодож сурах ба томъёог ашиглаж сурах бодлогийг ялган таниж томъёо чанарыг ашиглаж сурах мөн багшийн бодож байгаа жишээг сайн ойлгож авах нь чухал | 15 минут |
Үйлийн баримжааг үнэлж хөгжүүлэх бие даан ажиллах | Мэдэлгээ бататгаж танил ба танил бус орчинд бодлого бодож чаддаг байх дасгал бодлого 198-205-ийг мөн 213-219 –ийг дуустал бодоод үзүүлнэ | Ямар чадвар эзэмшиж авснаа бататгаж дараах бодлогуудыг танил ба танил бус орчинд оговчтой аргаар томъёо ашиглан ямар нөхцөлд бодлого бодож чаддаг болсон байх | 15 минут |
Нэгтгэн дүгнэх | Энэ хичээлийг үэснээр ойлгосон ба ойлгоогүй зүйлээ товч ярилцан асуух зйлээ чөлөөтэй асууж ярилцаах | Ойлгосон зүйлээ эрэгцүүлж бататгаад ойлгоогүй зүйлээ чөлөөтэй асууж ярилцах | 3 минут |
Гэрийн даалгавар | Сурах бичгийн 76-р хуудас дасгал 206-212 мөн 80-р хуудас дасгал 220-224 бодлогуудыг бодож ирэх | Гэрийн даалгавраа заавал тэмдэглэж авсан байх шаардлагатай мөн бодож ирсэн байна | 2 минут |
9. Хэрэглэгдэхүүн :
- 10-р ангийн сурах бичиг - Үзүүлэн таниулах материал - Самбар шохой - Нэмэлт бодлогонууд |
Best slots at Slotsyro Casino - MapyRO
ReplyDeleteThe Slotsyro 아산 출장샵 Casino brings Vegas style to a whole new level. 용인 출장샵 slotsyro.com - 통영 출장마사지 Online 당진 출장샵 casino with tons 부산광역 출장샵 of bonuses and promotions.